Skomentuj relację

Na koronie zapory
Małopolskie
foetus
foetus
49
Ocena atrakcji
 
5.0
Zapora i zalew w Dobczycach robią wrażenie zwłaszcza z zamku, skąd doskonale je widać. Jest to potężny zbiornik, a pagórkowaty podbeskidzki krajobraz czyni widoki bardzo malowniczymi.
Wydaje się, że schodząc z zabytku w dół wejdziemy prosto na zaporę, ale tak nie jest. Przejścia nie ma. Żeby dotrzeć na zaporę z zamku musimy objechać całe miasto, dobrych kilka kilometrów!! Chyba jednak było już widać jakieś prace, które zmienią tę kuriozalną sytuację.
Po wejściu na zaporę można podziwiać widoki. Jak wspomniałem okolica prezentuje się efektownie i to po obu stronach tamy. Można też zobaczyć średniowieczny zamek od strony skarpy. Ostrzegam jednak, że spacer przy wysokiej temperaturze może być męczący. Cała tama to jedna wielka kupa betonu, która po rozgrzaniu oddaje to ciepło, tak że naprawdę trudno wytrzymać. Woda w dole nie daje żadnego chłodu. Na koronie nie ma odrobiny cienia, roślinności, kwiatów, o budce z lodami czy napojami można tylko pomarzyć. Ławki postawiono chyba tylko 2. Niemniej jednak na pewno warto tu podjechać. Oprócz widoków, atrakcją może też być pokarmienie wielkich ryb widocznych w wodzie.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 i 13 lat
Data pobytu
sierpień 2021
Na koronie zapory
DOBCZYCE - Zapora wodna
Raba za zaporą
Ryby w wodzie
DOBCZYCE - Zapora wodna
Dobczyce - Zapora wodna

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.