Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
Cieszy fakt, że Palenica się rozwija. Poza wjazdem kolejką krzesełkową, pienińskimi krajobrazami i zjeżdżalnią grawitacyjną turyści zyskali kilka nowych atrakcji. Od naszych poprzednich odwiedzin utworzono ścieżkę przybliżającą przyrodę Pienin. Składające się na nią figury zwierząt i grzybów są świetną atrakcją dla dzieci. Można przy nich pstryknąć fajne fotki i dowiedzieć się ciekawych informacji. Na dolnej stacji trzeba koniecznie wziąć książeczkę z mapką. Ścieżka zaczyna się już na dole, a są na niej również urządzenia o nazwie zwierzoskopy, przez które można spojrzeć oczami wilka czy sokoła. Na Palenicy były również żywe zwierzęta - kilka owiec chodziło po trawiastym wzgórzu, dawało się głaskać i karmić, spora radocha dla dzieci i dorosłych.
Pojawił się też plac zabaw z wysoką rurą do zjeżdżania i ścianką wspinaczkową. Mam nadzieję że dla młodszych dzieci też coś powstanie, bo te urządzenia są dla nieco starszych.
Kolejne nowości to bar fastfoodowy i lody. Przydają się, bo główna restauracja w schronisku znowu mnie zawiodła. O godz. 14 menu zostało już spustoszone, można było wybrać tylko 3 potrawy. Poza tym, w dwóch miejscach stawiają beczki z nalewakami Kozela, a podają tylko Tyskie. Trudno zrozumieć dlaczego w popularnych miejscach turystycznych właściwe zaopatrzenie się na słoneczny weekend wykracza poza możliwości polskich restauratorów...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3 i 11 lat
Data pobytu
wrzesień 2019
Grajcarek z kolejki
Pieniny
Figura mrówki na szlaku edukacyjnym
Niedźwiedź
Owcieczki
Plac zabaw z wysoką zjeżdżalnią

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.