Ostatnio dodane wpisy dla tego regionu

1.
BISZCZA - Kąpielisko Biszcza-Żary
Ocena użytkowników
 
3.6 (4)
2.
ZAMOŚĆ - Trasa Turystyczna Nadszańca
Ocena użytkowników
 
4.0 (1)
3.
GUCIÓW - Zagroda Guciów
Ocena użytkowników
 
4.3 (2)
4.
ZAMOŚĆ - Podziemia ratusza
Ocena użytkowników
 
3.0 (1)
5.
KRASNOBRÓD - Park Linowy
Ocena użytkowników
 
4.5 (2)
6.
KRASNOBRÓD - Pałac Leszczyńskich
Ocena użytkowników
 
3.0 (1)

Relacja z...

 
KRASNOBRÓD - Park dinozaurów
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   1 lipca 2012

Dinozaury w Krasnobrodzie to było całkowite zaskoczenie. Nic nie wiedzieliśmy o tutejszym dinoparku, ale nic dziwnego, bo to świeża inwestycja. Położony jest z dala od centrum miasta, ale dojazd jest oznakowany od głównego ronda, ten sam kierunek co do kaplicy św. Rocha. Park jest mały, ale ładnie położony i co najważniejsze jego twórcy pokazali, że można się jeszcze czymś wyróżnić spośród masy innych podobnych parków. Chodzi o sposób zwiedzania ścieżki edukacyjnej z przewodnikiem. Co prawda inne parki z dinozaurami też to oferują, ale tylko dla grup zorganizowanych, za dodatkową opłata. W Krasnobrodzie przewodnik wyrusza co pół godziny spod kasy i opowiada o każdej figurze w parku. Jak dla mnie rewelacja, tym bardziej, że był to ewidentnie pasjonat, który interesuje się tematem, a nie człowiek recytujący informacje wyuczone na pamięć.
Tak więc przewodnik potrafił zaciekawić, dzieciaki słuchały go z uwagą, czasem odpowiadały na pytania, niestety nie nasz syn, który gdzieś w połowie ścieżki stwierdził, że Pan za długo już mówi i zaczął trochę rozrabiać. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa 30 minut, potem można robić co się chce, czyli albo przejść ścieżką jeszcze raz samemu albo iść na plac zbaw.
Drugą rzeczą, którą widzieliśmy w Krasnobrodzie po raz pierwszy to kilka stworzeń z okresów wcześniejszych niż epoka dinozaurów - z dewonu, karbonu czy permu. Były więc, m.in.: super wielki wij, przodek łodzika i skorpiona.
Opisy przy figurach w tym dinoparku są najskromniejsze z dotąd przez nas oglądanych, ale inna sprawa że nikt nie czyta długaśnych tekstów w Bałtowie czy Solcu. Wszystkie dinozaury są za ogrodzeniem, ale można do nich podchodzić w celu zrobienia zdjęć. Plac zabaw jest całkiem duży, posiada ławy dla rodziców, ale jak na razie jest słabo wyposażony w urządzenia do zabawy. Standardowo jest zjeżdżalnia i szkielet w piasku z łopatami do zabawy w paleontologa. Niestety, dużym minusem jest całkowity brak gastronomii na terenie parku.
Ogólnie mamy pozytywne wrażenia, choć porównywanie dinoparku w Krasnobrodzie z wielkimi kompleksami w Solcu, Bałtowie czy Rogowie nie ma sensu. Nie jest i chyba nigdy nie będzie to miejsce z parkiem rozrywki na całodzienną zabawę dla dziecka, lecz raczej na godzinkę, może półtorej. Z tego co mówił przewodnik inwestują na razie w nowe figury dinozaurów, lada dzień miał się pojawić wielki diplodok.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
zwiedzanie z kompetentnym przewodnikiem
figury kilku stworzeń starszych od dinozaurów
można podchodzić do dinozaurów i robić zdjęcia
- Wady
plac zabaw słabo wyposażony
brak gastronomii
wciąż mało dinozaurów
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
czerwiec 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
120
Zgłoś naruszenie zasad

Komentarze i opinie


Uwaga! Dodajesz komentarz tylko do powyższej relacji. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat opisywanego tu miejsca i mieć możliwość jego oceny, dodaj własną relację.