Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.5
Zalew jest bardzo duży, co ma  dobre i złe strony.  Może nad nim wypoczywać mnóstwo ludzi i nie ma tłoku, ale trzeba pokonywać spore odległości. Część piaszczysta plaży leży bowiem w pewnym oddaleniu od początku zalewu, gdzie ulokowano strefę rozrywkową z bardzo fajną  dmuchaną zjeżdżalnią. Dzieciaki w strumieniu wody zjeżdżają po niej do baseniku - świetna zabawa za kilka złotych. Tak więc  musieliśmy wiele razy wędrować  między  plażą dla dzieci, a tą zjeżdżalnią (jakby nie można umieścić ich obok siebie!). Minusem jest również znaczna przewaga części trawiastej plaży nad piaszczystą oraz całkowity brak drzew, a co za tym idzie cienia.
Poza tym jest OK. Strefa strzeżona  do bezpiecznego pływania dla dzieci  średniej wielkości. Woda czysta i ciepła, piasek też czysty i dobrze nadaje się do tworzenia rozmaitych budowli. Toalety wzorowe. Dla trochę starszych dzieci jest  plac zabaw na wodzie z dmuchanymi przeszkodami, trampolinami itp. (10 zł za 30 min). A dla jeszcze starszych i dorosłych wysoka rynna do zjeżdżania (ale tylko w teorii, bo była w połowie ucięta). 
Gastronomię stanowi restauracja blisko plaży i kilka barów oraz budek rozsianych dookoła zalewu. Jakość tego co oferują jest różna - restaurację oceniam bardzo dobrze (tylko kolejki są za duże), ale zakupiony koktajl czy shake w jednej z  budek przy drodze dojazdowej okazał się przesłodzoną cieczą, której nie dało się pić. 
Syn bawił się tu dobrze, ale mi osobiście kąpielisko średnio przypadło do gustu - za dużo ludzi, pustej przestrzeni i monotonnego krajobrazu.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
lipiec 2015
BISZCZA - Kąpielisko Biszcza-Żary
Plaża piaszczysta
Zdjęcie
Zjeżdżalnia dla maluchów
Początek zalewu z wypożyczalnią sprzętu
Wodny plac zabaw

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.