Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
3.0
Zwiedzanie podziemi ratusza rozpoczyna się w Informacji Turystycznej, gdzie rezerwuje się termin, a potem opłaca bilet i oczekuje na przewodnika. Wraz  z nim  przechodzimy na Rynek Solny, skąd przez bramę wchodzimy na mały dziedziniec  ratuszowy. Tutaj odbywa się  najdłuższa część zwiedzania czyli wykład o historii Zamościa.  W naszym przypadku trwał on 40 minut. Placyk ma 2 ławki, więc przy nawet niewielkiej  grupie część osób musi stać. Wytrzymałość syna została wystawiona na ciężką próbę i gdybyśmy wiedzieli jak to wygląda, na pewno  nie przyszlibyśmy tu z nim.  Jest tyle możliwości przedstawiania takich rzeczy w atrakcyjnej formie, od prostych  prezentacji,  filmów do zaawansowanych technik  multimedialnych, że trudno pojąć  iż placówka, która powstała ledwie parę lat temu, jest tak bardzo zacofana!
Dalsze 20 minut  zwiedzania to spacer piwnicami, które jednak mało przypominają podziemia, bo ściany są otynkowane. Oglądamy fotografie i plansze  poświęcone  miastu i ratuszowi,  poza dawnymi i historycznymi widokami  jest wiele  współczesnych zdjęć np.  polskie ratusze,  miasta partnerskie Zamościa. 
Najciekawszym elementem piwnic jest cysterna z kanałem transportującym wodę. Tu w końcu widać, że mamy do czynienia z czymś unikalnym i zabytkowym. Jest to sporych rozmiarów ceglana konstrukcja i tak naprawdę dopiero trasa wytyczona tym kanałem byłaby atrakcyjna i dostarczała jakichś  wrażeń.  Niestety można go oglądać tylko z zewnątrz.
Dalej mamy jeszcze starą studnię  i celę więzienną z historią o sławnych więźniach. Chwila rozrywki dla  dzieciaka to sala poświęcona statkowi "Ziemia Zamojska". Oprócz jego modelu jest  dzwon okrętowy, którym mógł sobie podzwonić.

Ogólnie więc atrakcja rozczarowuje, może zostać jednak  "naprawiona", gdyby jej zarządcy zamienili nużący wstęp na coś ciekawszego... 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
czerwiec 2014
Kanał
Studnia
Statek i dzwonek okrętowy
Dziedziniec ratusza
Cysterna

Komentarze

rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 18-02-2019
ten proceder trwa nadal prosze nie dac sie namowic w it na pseldo podziemia ratusza. "szkoda czasu i atlasu". polecam muzeum zamojskie.
K
koman
rezultatów: 1, wyświetlane 1 - 1