Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Ruiny bardzo ładnie położone, nad zalewem. Całkowicie poza miastem. Po drodze mijamy zdewastowany wielki spichlerz, jest nawet większy od pałacu.
Przetrwało skrzydło zachodnie rezydencji do wysokości pierwszego pietra, a przylegająca do niej część południowa jest zachowana w stanie szczątkowym - alkierz tego skrzydła od wschodu stoi oderwany od reszty ruin.
Ściany posiadają duże otwory okienne, widać jeszcze resztki dawnej kamieniarki. Ruiny można tylko obejść, ewentualnie wejść między mury alkierza, ale nigdzie nie zachowały się sklepienia, a ewentualne piwnice nie są odsłonięte. Oglądniecie starych murów zajmuje więc tylko parę minut, ale obowiązkowo trzeba zejść schodkami w dół nad zalew. Widoki są bardzo urokliwe. Szkoda, że na jeziorku nie ma plaży i kąpieliska, bo razem z romantycznym ruinami tworzyłoby unikalną całość. Nad zalewem znajdziemy za to bar, z bardzo fajnym menu, choć nie mieliśmy czasu skorzystać. Obecnie więc akwen wodny jest rajem dla wędkarzy oraz spacerowiczów, szczególnie że teren wokół został podobno niedawno odnowiony. Podczas naszych odwiedzin nie było jeszcze nowoczesnych pomostów i ścieżek....
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3 i 11 lat
Data pobytu
lipiec 2019
BYCHAWA - Ruiny pałacu nad zalewem
BYCHAWA - Ruiny pałacu nad zalewem
Ruiny pałacu w Bychawie
Widok ruin znad zalewu
Spichlerz
Ścieżka wokół zalewu
Zalew w Bychawie
Zalew

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.