Skomentuj relację

Zdjęcie
Lubelskie InaIna 10168
Ocena atrakcji
 
5.0
W zamojskim ogrodzie zoologicznym byliśmy 3 razy. Nasze ostatnie odwiedziny okazały się nieporozumieniem - wpuszczano nas de facto na plac budowy. Bardzo złe wrażenie zostało jednak zatarte. Zgodnie z oczekiwaniami po zakończeniu prac rewitalizacyjnych zoo stało się nowocześniejsze, ładniejsze i ogólnie atrakcyjniejsze.
Rzucających się w oczy nowych zwierząt nie zauważyłem, ale niedźwiedź, żyrafy, lwy, tygrysy, lemury czy surykatki są bardzo dobrze widoczne i to duża zaleta tego ogrodu. Jego powierzchnia jest w sam raz, nie za duża i nie za mała, wybiegi są blisko siebie i zwiedzanie nie jest wyczerpujące (jak np. w Gdańsku).
Cieszy pojawienie się gry terenowej, która wciąga dzieci, są też różne fajne detale jak ślady zwierząt namalowane przed ich klatkami czy pocieszne rzeźby w drewnie. W kasie otrzymuje się przydatne mapki. Powstało kilka obiektów gastronomicznych, w tym najlepsze "Safari" z tarasem widokowym i piaskownicą. Serwowali tam bardzo dobre hamburgery i paluszki serowe.
Dla dzieci w wieku 3-15 lat działa park linowy. Są także dwa place zabaw - przy parku linowym i przy żyrafach.
Ogród zbliżył się więc trochę do czołówki polskich zoo, choć oczywiście nie dorównuje tym największym. Brakuje ciekawych gatunków jak np. słoń, foki czy wydra, akwaria są tylko słodkowodne, a aranżacje wybiegów średnie. Nadal drażni bardzo mały parking.
Część obiektu wciąż była w rozbudowie, widać było nieskończoną wolierę i jakiś wybieg. Trochę bez sensu prezentował się teren za wspomnianym Safari - niby zadbany, ale nie było tu co oglądać, przy wodzie siedziało parę kaczek, a poza tym pustka...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
4 i 12 lat
Data pobytu
kwiecień 2020
Żyrafy
Płaszczka
Jedna z nowych drewnianych rzeźb
Małpka
Tygrysek
Plac zabaw przy parku linowym

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.