Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.5
Pod wieloma względami obiekt ten różni się od tradycyjnych skansenów, które dotychczas widzieliśmy. Nie zawsze na plus, ale ogólnie to bardzo ciekawe miejsce. Przed wszystkim skansen położony jest tuż przy głównej drodze, a nie gdzieś na odludziu. Nie odtwarza jednak życia na wsi, więc cisza i spokój nie są wymagane. 
Po przejściu przez bramę od razu rzuca się w oczy duża różnorodność eksponatów. Widzimy dworzec, budkę strażniczą, fragmenty mostów, młyn, pojazdy wojskowe, łodzie. Pierwsze wrażenie jest wiec świetne, szczególnie odnowiona zabytkowa stacja kolejowa prezentuje się efektownie. Niestety mina trochę rzednie gdy okazuje się, że to co widzimy na samym początku to praktycznie cały skansen! To właśnie jego największy minus - niewielki rozmiar, jednak ceny biletów są niskie, więc nie ma co narzekać. 
Warto dokładnie zaznajomić się z każdym eksponatem i poczytać o nim, aby nie oglądnąć wszystkiego w 20 minut. Jest tu kilka unikatów jak niemiecki ciągnik opancerzony czy kolekcja kamieni młyńskich. Najdłużej zwiedza się stary młyn, w którym urządzono wystawy, m.in. militariów i bardzo fajnych modeli młynów wodnych. 
Skansen jest dobrze zorganizowany, eksponaty nie leżą jedne na drugim, a dzięki czytelnym tablicom turysta wie co ogląda. 
Jest jednak jeszcze jedna rzecz do której bym się przyczepił - brak dostępu do Pilicy i informacji o niej. Skoro jest to skansen poświęcony rzece to zwiedzający obowiązkowo powinni móc ją zobaczyć! Nie wiem czemu o tym nie pomyślano, bo rzeka przepływa tuż obok, więc można by na jej brzegu zorganizować jakąś wystawę czy punkt widokowy....
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
1 i 9 lat
Data pobytu
czerwiec 2017
Młyn
Kamienie młyńskie
Militaria
Barka rzeczna
Model młynu na ekspozycji
Dworzec kolejowy

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.