Skomentuj relację

Alpinarium
Łódzkie
foetus
foetus
86
Ocena atrakcji
 
5.5
Arboretum sporych rozmiarów, można tu spokojnie pochodzić ze 2 godziny. Jest dużo alejek i ławek. W czerwcu w środku tygodnia bardzo mało ludzi. Błogi spokój i cisza przerywana co najwyżej odgłosami ptaków. Większość terenu to las, naturalny i doświadczalny czyli obsadzony przez gatunki u nas nie występujące.
Nie brakuje pięknie utrzymanych kolorowych krzewów i kwiatów. Rośliny posiadają tabliczki, więc wiadomo co wokół nas rośnie. Gdy jakaś nam się spodoba, można sprawdzić czy nie jest dostępna w miejscowym sklepiku.
Jeśli ktoś ma mało czasu najlepiej niech od razu na pierwszym rozwidleniu skręci w lewo, aby dojść alpinarium. Znajdziemy tu staw, oczka wodne i strumyki. Dzieci mają radochę, bo można przez nie przeskakiwać po płytach i kamieniach, są też huśtawki na drzewach. Na stawach pływają lilie wodne, można też obserwować żaby i wiewiórki. Oryginalnie wyglądająca wiata edukacyjna nie jest zbyt ciekawa, bo prezentuje tylko pnie różnego rodzaju drzew (więcej można dowiedzieć się z muzeum, ale jest czynne krócej niż arboretum i nie zdążyliśmy go zwiedzić). Zdecydowanie alpinarium jest najładniejszą i najciekawszą częścią arboretum, szkoda że nie zajmuje większej powierzchni.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
2 i 10 lat
Data pobytu
czerwiec 2018
Alpinarium
Nenufary
Ścieżka w części leśnej
Kwitnący dereń
Huśtawka drzewna
Stawik
Pnie drzew pod wiatą
ROGÓW - Arboretum

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.