Skomentuj relację

Kujawsko-pomorskie foetusfoetus 2467
Ocena atrakcji 
 
4.0
Jest to jedno z najmniejszych muzeów jakie widziałem, ale warto go odwiedzić, o ile interesuje nas tematyka. Opłata jest symboliczna, a posiada parę ciekawych rzeczy. Składa się z 2 pomieszczeń, w których prezentowany jest  pochówek sprzed prawie 5000 lat,  dzieje Półwyspu Rzępowskiego (z Mysią Wieżą), makietę  grodu kruszwickiego wraz z okolicą,  przekrój przez wykop archeologiczny.
Ekspozycja w gablotach pokazuje  znaleziska z czasów istnienia grodu i zamku. Są to  przedmioty codziennego użytku dawnych ludzi jak grzebienie, ozdoby,  jest też fajna ciekawostka - średniowieczna łyżwa. Dużym atutem muzeum jest to, że nie trzeba nic czytać. Cały czas z głośnika leci nagranie z dokładnym omówieniem eksponatów. Tak więc po wejściu  odnajdujemy  miejsce, o którym akurat mówi lektor i w ten sposób po kolei zwiedzamy całą placówkę. Trwa to ok. 10 minut.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Przekop archeologiczny
Historia Płw. Rzępowskiego
Pochówki

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.