Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
4.0
Zamek w Papowie Biskupim to powoli zarastające ruiny, ale nie ma problemu z dostaniem się na ich teren. Można wejść przez główną bramę w ogrodzeniu, gdzie jest lepsze miejsce do zaparkowania auta  lub z drugiej strony, ścieżką bliżej kościoła. 
Ruiny sprawiają interesujące wrażenie. Mimo, że to budowla krzyżacka cegły są tylko na wyższej kondygnacji, a jako podstawowy budulec wykorzystano różnej wielkości kamienie, czasem bardzo duże głazy. Zbudowana w ten sposób sporej wielkości  warownia zasługuje na podziw.
Najlepiej zachowała się  część północna mieszcząca kaplicę, której pozostałością są duże, ostrołukowe okna. Mury są tu najwyższe. Inne skrzydła zamku przetrwały głównie w postaci poszczerbionych ścian z otworami okiennymi i innymi dziurami.  
W maju teren zamku porośnięty był niską trawą (wygląda że jest ona regularnie koszona), dużo jest porozrzucanych kamieni z rozsypanych murów, ale jest tu raczej bezpiecznie dla dzieciaka. Mury są wysokie na kilka metrów, nie ma się za bardzo gdzie powspinać ani z czego spaść. 
Ok. 20 metrów od zamku znajduje się jezioro Papowskie, ale ledwie je widać zza drzew, a jego woda jest ponoć zanieczyszczona. Miejsce ma więc potencjał jako malownicze kąpielisko z ponad 700-letnim zabytkiem w tle, ale jak dotąd nie został on w ogóle wykorzystany.

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
ciekawa kamienna budowla sprzed 700 lat
- Wady
atrakcja na krótki czas
Wiek dziecka/i
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Wysokie mury zamku
Widok przez jeden z otworów w murach
Kaplica

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.