Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
1.0
Zamek krzyżacki  w Małej Nieszawce to przykład antyatrakcji turystycznej. Zainteresowaliśmy się nim, ponieważ jest naniesiony na lokalne mapy z podpisem "Najstarszy zamek krzyżacki w Polsce".  Jak sie później okazało nie jest to prawdą. 
Trafić nie jest łatwo, bo nie ma żadnych oznaczeń. Od strony Torunia należy skręcić w prawo w ulicę Wałową. Jadąc do jej końca zobaczymy zalesioną wysepkę pośród pól uprawnych a dalej gospodarstwo i wał przeciwpowodziowy. Ta wysepka to teren dawnej warowni krzyżackiej, mocno zarośnięty i nieprzyjazny dla turystów. Krzaki są kłujące, pełno jest pokrzyw i owadów oraz dziur i gruzu, na których można skręcić nogę. Absolutnie nie należy puszczać tam dzieciaka.  Miejsce może być interesujące tylko dla fanatycznych miłośników zabytków, bo są widoczne resztki średniowiecznych ceglanych murów fundamentowych i jeden dłuższy odcinek muru obwodowego.
Teren nie jest ogrodzony, ale jest własnością prywatną, więc wypadałoby zapytać o zgodę na wejście. Sami tego nie zrobiliśmy, bo nie było nikogo w zasięgu wzroku, a "zwiedzanie" trwało 10 minut.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Zdjęcie
Zarośnięty teren zamkowy
Wewnątrz terenu zamkowego
Najdłuższy odcinek muru zamkowego
Mur obwodowy

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.