Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
3.0
Ruiny zamku rycerskiego znajdują się tuż przy muzeum i stacji kolei wąskotorowej. Niestety  niewiele zostało z tej warowni i zwiedzanie polega na obejściu wysokich na kilka metrów murów i wejściu na dawny dziedziniec. Ścieżka jest dobrze ubita, można więc przejechać wózkiem. Widać, że ruiny były rekonstruowane, m.in. niskim murkiem zarysowano zewnętrzny obwód murów obronnych z basztami. Dzieci mogą tu trochę pobiegać i powspinać się na mury, ale raczej nie zaciekawi ich zabytek. My byliśmy podczas turnieju rycerskiego, więc było co oglądać. Znalazły się też inne maluchy do zabawy, ogólnie jednak zamek w Wenecji nie jest  wielką atrakcją, ale świetnie uzupełnia pozostałe atrakcje okolicy czyli przejażdżkę wąskotorówkę,  muzeum kolei, gród biskupiński, kościół gąsawski, rejsy po malowniczych jeziorach.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
zabytek średniowieczny
ładne położenie między jeziorami
w okolicy dużo atrakcji
- Wady
mało ciekawa atrakcja na kilkanaście minut
Wiek dziecka/i
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Zdjęcie
Ruiny zamku wraz z rekonstrukcją muru
Dziedziniec
Turniej rycerski pod zamkiem
WENECJA - Ruiny zamku średniowiecznego

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.