Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
4.0
Muzeum wąskotorówek w polskiej Wenecji na pewno zainteresuje małych miłośników bajek Tomek i Przyjaciele czy Stacyjkowo. Położone jest na placu przy prawdziwej stacji wąskotorowej kolejki turystycznej - Żnińskiej Kolei Powiatowej. Stoi tam kilkanaście ciuchci i wagonów. Wszystko jest opisane, dodatkowo do paru można wejść. Ciekawe są rzadko spotykane maszyny specjalistyczne np. wagon-pług albo urządzenia kolejowe jak zwrotnica, którą  można przestawiać czy obrotnica. Część obiektu zajmuje piaszczysty plac z piaskownicą, ciuchcią oraz urządzeniem do zabawy i zjeżdżania. 
Maluchy mogą się więc trochę pobawić, a rodzice skorzystać z baru, pod warunkiem że jest otwarty (akurat nie był). Plac zabaw jest jednak wg mnie zbyt skromny aby wciągnął do zabawy na dłużej.
Muzeum prezentuje także zabytkową poczekalnię z dawnym wyposażeniem. Działa tam  sklep z pamiątkami, głównie zabawkami dla dzieci. Są różne lokomotywy, Tomki i inne. Jeśli więc nie zamierzacie wydawać pieniędzy lepiej nie wchodzić tam z dzieckiem. 
W Wenecji byliśmy podczas majówki, kiedy oprócz turnieju rycerskiego pod pobliskim zamkiem,  nadprogramowo organizowana jest Noc z Parowozami, czyli nocny pokaz typu światło-dźwięk. Bardzo liczyliśmy na tę imprezę i przygotowaliśmy syna na późne pójście spać, niestety pod wieczór nadeszła burza i deszcz, więc wszystko odwołano. Pokaz wymaga rozłożenia kabli i innych urządzeń elektrycznych, więc nie może istnieć żadne ryzyko zalania. Tak więc pozostał w nas mały niedosyt. Atrakcja jest w sumie ciekawa, ale tylko na pół godziny.  
Całość jest przejezdna dla wózków.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
duży zbiór różnych ciuchci i wagonów wąskotorowych
można do nich wchodzić
nocne pokazy

- Wady
plac zabaw mało atrakcyjny
bar podczas weekendu majowego był nieczynny
atrakcja na krótki czas
Wiek dziecka(i)
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Wagon - pług śnieżny
Wnętrze wagonu
Plac zabaw
Obrotnica, pompa wodna

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

rezultatów: 2, wyświetlane 1 - 2
Sortowanie
Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.
Dodano: 16-07-2013
Muzeum na wolnym powietrzu dosyć sympatyczne. Niestety, obsługa - jakość, styl pracy i kultura - jak z najgłębszych otchłani PRL-u. Stąd bardzo mieszane uczucia po wizycie, raczej jednak - niestety - negatywne.
E
ett
Dodano: 15-07-2018
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

Muzeum zapuszczone strasznie. Eksponaty mchem zarastają. Zero inwestycji od 30 lat pewnie...
M
Mazur
rezultatów: 2, wyświetlane 1 - 2