Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Drewniany kościół w Gąsawie jest położony zaledwie 2 km od grodu w Biskupinie, więc warto poświęcić trochę czasu na obejrzenie tej wyjątkowej świątyni. My zrobiliśmy to przed odjazdem kolejki wąskotorowej. Z zewnątrz kościół nie wyróżnia się niczym specjalnym, ale w środku to perełka na skalę europejską. Cała świątynia, pokryta jest pięknymi kolorowymi malowidłami sprzed nawet 300 lat, odkrytymi przypadkiem pod tynkiem w końcu XX wieku. Na stropie obok Madonny w otoczeniu ewangelistów  namalowany jest nawet gąsawski kościół. 
Ciekawą historię odkrycia polichromii i badań archeologicznych można przeczytać na tablicy przed kościołem. 
Dostępność budowli nie stanowi problemu, bowiem proboszcz jest bardzo pozytywnie nastawiony do turystów i wręcz zachęca do zwiedzania. O otwarcie kościoła  wystarczy poprosić na położonej tuż obok plebanii. Jest to duża odmiana po np. kościele w nieodległym Tarnowie Pałuckim, który także posiada wspaniałe wnętrza, ale zobaczyć ich nie sposób. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
unikatowe wnętrze kościoła
- Wady
dla dziecka mało ciekawe
Wiek dziecka/i
3,5 roku
Data pobytu
maj 2012
Zdjęcie
Strop z Madonną i rysunkiem kościoła
Polichromie
Wnętrze kościoła

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.