Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Jeśli chcemy zobaczyć wspaniałą panoramę Starego Miasta w Toruniu, wizyta na tarasie widokowym na wyspie Kępa Bazarowa jest obowiązkowa. Jest to także super miejsce na spacer ze starówki lub rejsik łódką Katarzynka II z Bulwaru Filadelfijskiego. Przepłynięcie łodzią kosztuje 4 zł (3 zł ulgowy), a gdy nie ma jej przy bulwarze, można dzwonić do kapitana: 609 577 716. Trasę spaceru wiedzie przez most na Wiśle i dzięki temu można zahaczyć o ruiny Zamku Dybowskiego, widoczne z mostu. Z zamku prowadzą dwie drogi do punktu widokowego, a gdyby władze Torunia były mądrzejsze postawiono by kładkę na Małej Wiśle i powstałby trzeci, najciekawszy szlak brzegiem Wisły. Obecnie jednak do wyboru jest droga asfaltowa biegnąca wzdłuż Wisły za mostem lub przyjemniejsza leśna ścieżka spod zamku, nie widoczna ma pierwszy rzut oka (trzeba przy ruinach przejść po trawie w stronę rzeki i iść w prawo). Obydwie drogi są przejezdne dla wózków, choć oczywiście leśna posiada wiele nierówności. Jest jednak krótsza, tylko ok. 1 km. zamiast 1,5 km asfaltem. 
Punkt widokowy znakomicie spełnia swoją rolę. Widok jest idealny, a dzięki podłużnemu billboardowi z opisem, każdy nawet ledwo widoczny budynek starówki toruńskiej przestaje być anonimowy. U podnóża tarasu znajduje się przystań dla łodzi Katarzynki, a na lewo biegnie ścieżka wzdłuż Wisły. Gdy się nią przejdziemy,  oprócz walorów widokowych napotkamy łagodne  piaszczyste zejścia do wody, więc dziecko może się tu trochę pobawić i pochlapać. Jesteśmy jednak na wyspie i nie ma stąd innej drogi niż ta którą przyszliśmy, więc w pewnym momencie trzeba zawrócić, albo dojdziemy do ujścia Małej Wisły do Wisły. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
ciekawa trasa spacerowa do panoramy ze starówki
wspaniały widok na Stare Miasto i Wisłę
- Wady
brak połączenia ścieżki spod tarasu widokowego z zamkiem Dybowskim
Wiek dziecka/i
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Zbliżenie na Bulwar Filadelfijski i Stare Miasto
Ścieżka nad Wisłą z piaszczystym zejściem do wody
Widok z tarasu widokowego na Toruń i przystań Katarzynki II

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.