Ostatnio dodane wpisy dla tego regionu

1.
CZARNY BÓR - Zamek Lubno
Ocena użytkowników
 
4.0 (1)
2.
WROCŁAW - ZOO
Ocena użytkowników
 
6.0 (1)
3.
WIEŚCISZOWICE - Kolorowe Jeziorka
Ocena użytkowników
 
6.0 (1)
4.
WAŁBRZYCH - Palmiarnia
Ocena użytkowników
 
4.5 (1)
5.
KRZESZÓW - Opactwo Cystersów
Ocena użytkowników
 
6.0 (2)

Relacja z...

 
SZCZYTNA - Miasto
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  13 grudnia 2011

Po wjechaniu do Szczytnej rzuca się w oczy zalesiona góra i fragment budowli na szczycie wystający jeszcze ponad wierzchołkami drzew. Jest to Szczytnik, na którym w XIX wieku wzniesiono pałac zwany Zamkiem Leśna, mocno stylizowany na budowlę obronną. Dostać się do niego można pieszo szlakiem lub autem po asfaltowej drodze. My wjechaliśmy autem, ale sam szedłem tym szlakiem jakieś 10 lat temu i pamietam, że ciekawy odcinek jest tylko pod koniec, gdy pojawiają się skałki. Kamienny pałac niczym zamek posiada wieże, bramę, fosę (z ładnym ogródkiem), most zwodzony i mury obronne z punktami widokowymi, które niestety z powodu wyrośniętych drzew nie spełniają już swojej roli.
Mimo to budowla, w której mieści sie Dom Opieki Społecznej zrobiła na mnie przygnębiające wrażenie. Mogłaby to być spora atrakcja, ale w tej chwili turysta może tylko przejść się wzdłuż muru za ciekawą bramę i zobaczyć kaplicę pałacową, która nawet w najmniejszym stopniu nie jest interesująca. Przy okazji widać pękające i sypiące się elewacje. Sytuację ratuje platforma widokowa, utworzona na Orlich Skałach przed pałacem. Widok jest niesamowity, obejmuje 3 pasma górskie: Góry Stołowe, Bystrzyckie i Orlickie. Zarówno obecne zdjęcia jak i sprzed 10 laty mam w większości pod słońce, więc chyba najlepiej pojawić się tu przed południem. Obok drogi dojazdowej znajduje się gościeniec misyjny, gdzie można napić się kawy lub herbaty i pooglądać eksponaty przywiezione przez misjonarzy.
Z platformy widokowej wypatrzyliśmy też atrakcję dla naszego dziecka - wielki, kolorowy plac zabaw. Znajduje się on po prawej stronie drogi, gdy wjeżdżamy do Szczytnej krajówką z Kłodzka. Jest tam boisko, plac zabaw, ścianka wspinaczkowa i plac dla deskorolkowców. Uwaga, wszystko nowe i oświetlone nawet w nocy, naszego 3-latka udało się stamtąd wziąć dopiero po kilku godzinach - głodem! Naprawdę tak fajnego placu zabaw dotychczas nie widziałem.
Kolejne miejsce do zabawy to centrum miasteczka, gdzie umieszczono kolorową fontannę chodnikową. To coraz częściej spotykany element polskich miejscowości, który sprawia dzieciom wiele radości w upalne dni.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
super plac zabaw dla dzieci
wspaniały punkt widokowy na Szczytniku
fontanna chodnikowa
- Wady
Zamek Leśna jest znikomą atrakcją turystyczną
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
110
Zgłoś naruszenie zasad

Komentarze i opinie


Uwaga! Dodajesz komentarz tylko do powyższej relacji. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat opisywanego tu miejsca i mieć możliwość jego oceny, dodaj własną relację.