Skomentuj relację

Widok z zewnątrz
Dolnośląskie foetusfoetus 1933
Ocena atrakcji 

4.5
Muzeum ma dogodną lokalizację - przy Jaskini Niedźwiedziej, a po drodze do kopalni uranu. Wystawa jest rozłożona na 2 kondygnacjach starego budynku.  W jego otoczeniu stoi kilka figur dinozaurów, mamut i ludzie pierwotni. Nie można tego porównywać z nawet najmniejszym dinoparkiem, ale jest fajnym dodatkiem do muzeum, który z pewnością docenią dzieciaki, bo nie ma żadnych restrykcji (można wchodzić na dinozaury).
Muzeum zdecydowanie zasługuje na jakąś lepszą siedzibę, bo z zewnątrz nie wygląda zachęcająco i raczej odpycha turystów, sprawiając wrażenie kiepskiej atrakcji mającej odchudzić portfele turystów przy okazji zwiedzania  słynnej jaskini. Prezentowana kolekcja jest jednak zaskakująco bogata i warta oglądnięcia. Jest tu bardzo dużo różnych minerałów oraz pamiątek po prehistorycznych zwierzętach lądowych i morskich. Nie spodziewałem się tego i początkowo podejrzewałem nawet, że to repliki, ale przewodnik rozwiał moje wątpliwości.
Zwiedzanie z przewodnikiem należy wziąć w cudzysłów, bo podczas naszych odwiedzin osoba pełniąca tę funkcję nie wydawała się zbyt  kompetentna - facet  szybko przekazał podstawowe informacje, opisał kilka eksponatów i pozostawił  czas na samodzielne oglądanie (co w sumie niektórzy mogą uznać za zaletę). Jednak jak wspomniałem, muzeum nie posiada siedziby z prawdziwego zdarzenia, wnętrze jest małe i słabo przystosowane na potrzeby ekspozycyjne. Przedmioty są stłoczone i nie wystarczająco oświetlone i opisane, więc wolelibyśmy posłuchać więcej informacji o tym co oglądamy, bo było tam wiele ciekawych okazów kamieni i skamielin.
Tak więc wg mnie muzeum ma spory potencjał, ale jest on trochę marnowany.  
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
7 lat
Data pobytu
lipiec 2015
Widok z zewnątrz
1
Czaszka prehistorycznego gada
Gablotki z ekspozycją
Dinozaury
Piękne okazy agatów
Ekspozycja

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.