Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
5.0
Do Złotego Widoku można dostać się korzystając np. z ciekawie poprowadzonego  szlaku walońskiego, ale można też podjechać autem prawie pod sam cel. Droga z centrum  Szklarskiej Poręby jest jednak dość skomplikowana.  Najpierw trzeba kierować się na dinopark, potem jechać przez lasy ulicą Matejki aż do samego końca - na parking pod domem  Wlastimila Hofmana. Jego adres to  Matejki 23. Stamtąd jest już tylko 5 minut trasy przez las. W pewnym momencie kończy się on skarpą  na której otwiera się przed nami piękna panorama. 
Widać  pasma Karkonoszy z najbardziej charakterystycznymi punktami jak  Śnieżka, Śnieżne Kotły czy Szrenica. Jesienią dochodzą do tego zalesione kolorowymi drzewami wzgórza  na pierwszym planie. Mieliśmy piękną pogodę więc wyglądało to bardzo malowniczo, choć  można było wybrać lepszą porę dnia. Po godz. 13 słońce świeciło w naszym kierunku od prawej strony co  niezbyt korzystnie wpływało na widoczność części najwyższych pasm, które  były spowite  mgiełką. Tak więc nie było ich wyraźnie  widać  nawet przez lornetkę.
Zagospodarowanie miejsca jest poprawne. Skarpę  zabezpieczono  prowizorycznym  ogrodzeniem i rozstawiono parę prostych ław, umożliwiających odpoczynek.
Złoty Widok jest więc  bardzo fajnym miejscem, bez tłumu turystów. 
Tuż przy nim  mamy jeszcze Grób Karkonosza, ale to dla odmiany jest atrakcja bez żadnego znaczenia. Byłem przekonany, że chodzi o grupę  skał przy szlaku, które można od biedy uznać za coś godnego uwagi, ale jak się potem okazało grobem nazwano jedynie kamienną płytę  z niemieckim napisem, leżącą przy tych skałach. Szkoda zawracać sobie tym głowę.
Warto natomiast iść dalej ok. 10 minut  niebieskim szlakiem  do bardzo interesującej skały - Chybotka.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
pażdziernik 2014
Punkt widokowy
Widok na Szrenicę
Panorama Karkonoszy
Skały przy Grobie Karkonosza
Karkonosze

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.