Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Wizytówką parku Esplanada jest tor saneczkowy widoczny przy głównym skrzyżowaniu dróg w Szklarskiej Porębie. Zjechaliśmy nim tylko raz, bo niestety cennik był nieakceptowalny - 15 zł za zjazd z dzieckiem (maluch płatny jak dorosły). Był co prawda dostępny karnet, ale tylko 5-ozjazdowy czyli 2,5 zjazdu z dzieckiem - ewidentnie wymyślił go jakiś "geniusz". 
Jak widzę w nowym cenniku, od 2015 roku,  wprowadzono już zjazdy z dzieckiem i karnety 10-przejazdowe, ale koszty i tak są wyższe od zjeżdżalni w pobliskim Karpaczu, co jest  kompletnie niezrozumiałe, bo tam  nie dość że są dwa tory do swobodnego wyboru i nieograniczony czas do wykorzystania karnetu, to są one po prostu  lepsze. Tor Esplanady  prowadzi przez las, co mi się nie podoba. Otwarty widok pojawia się dopiero na końcu podczas szusowania nad drogą i to jest najlepszy odcinek, bo najszybszy, ale też krótki.
Do dalszych  atrakcji Esplanady trzeba wspiąć się pod górę. Jedną z nich jest mini-tor gokartowy. Autka działają na monety 5 zł i dają dzieciakom sporo frajdy. Tor  ma z jednej strony  3 a z drugiej 2 pasy, więc można się wyprzedzać, szkoda tylko że jest taki mały.
Monetami 5-ozłotowymi uruchamiamy również pontony z pistoletami laserowymi. Tutaj potrzeba  minimum 2 osób, bo zadaniem kierującego jest trafić w odpowiednie miejsce na pontonie innej osoby. Trafiony kręci się w kółko. To też fajna zabawa pod warunkiem, że sprzęt jest sprawny a w naszym przypadku nie był.  Tylko jeden ponton mógł zaliczyć trafienie.
Najwięcej miejsca zajmuje pole do minigolfa. Wygląda całkiem ciekawie, kilka pól posiada nawet własne budowle,  ale nikt z nas nie miał ochoty na grę. Dzieciak wolał spędzić czas na tradycyjnych dmuchańcach, bo znalazł podobnych wiekiem kompanów. Dmuchańców jest 3, w tym ścianka wspinaczkowa i dostarczają one maluchom rozrywki na dłuższy czas. 
Obok stoi namiot z niezłym basenem kulkowym i zjeżdżalniami zwany Labiryntem oraz trampolina. Dla nieco starszych jest wieża emocji, w której platforma opada z dużej wysokości w dół.
Tak więc można w Esplanadzie spędzić przyjemnie czas, ale będzie to sporo kosztowało, bo wszystko jest osobno płatne i nie jest tanie. 
My pobyt wspominamy miło  dzięki obsłudze, która zapewne nie zważając na ustalone przez kogoś  reguły, pozwalała bawić się dzieciakom do woli, bez żadnych dopłat, podczas gdy rodzice mogli w tym czasie delektować się deserami czy czeskim piwem, które oferuje miejscowa  kawiarnia. Jest to mocny punkt tego parku. Posiada taras, a także stoliki wystawione na wprost dmuchańców, więc można mieć oko na pociechy.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
październik 2014
Zdjęcie
Pontony z laserami
Minigolf
Minigokarty
Basen kulkowy - Labirynt
Dmuchańce

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.