Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
6.0
W Szklarskiej Porębie  jest kilka miejsc prezentujących minerały, ale na zwiedzanie i zakupy pamiątek wybraliśmy właśnie to muzeum, znając już jego oddział w Kamieniu Pomorskim. I nie zawiedliśmy się. Zbiory są tu jeszcze ciekawsze, choć Kamień podobał mi się bardziej ze względu na zabytkowy  anturaż (średniowieczna wieża)  i taras widokowy. Muzeum szklarskie   mieści się przy jednej z dróg prowadzącej ku wyciągowi na Szrenicę, w stylowej chacie,  zajmując 2 kondygnacje. 
Przede wszystkim imponująca jest kolekcja związana z dinozaurami. Jest mnóstwo kości, zęby, czaszki, jaja, ślady łap,  a nawet całe szkielety, a w salce kinowej można obejrzeć fajny film o  tematyce dinozaurowej. Nie brakuje też skamielin  i odcisków innych zwierząt. Robi to wrażenie, więc dzieciaki zainteresowane dinami i ogólnie prehistorią powinny być zachwycone.
Minerałów także jest pokaźna kolekcja i można wśród nich znaleźć przepiękne okazy. Są również  bursztyny, meteoryty i samorodki złota. Ekspozycja, choć bardzo interesująca jest w starym stylu czyli w zwykłych gablotkach i trochę szkoda, że nie próbuje się jej uatrakcyjnić. Nowocześniejszego charakteru nadałaby jej chociażby możliwość oglądania kamieni przez szkła powiększające.
Pośród minerałów ustawiono  kolekcję modeli samochodów w 4 czy 5 gablotkach. Jak dla mnie to zbędny dodatek, który nikogo z nas nie zainteresował, ale może ktoś lubi takie rzeczy. 
Na miejscu można zakupić wiele odmian oglądanych eksponatów. Oferta jest bardzo szeroka i na każda kieszeń. Są zarówno tanie kamienie i kamyczki, które zaspokoją oczekiwania dzieci jak i efektowniejsze i rzadsze egzemplarze po wyższej cenie, podobnie jest ze skamielinami oraz  biżuterią.  Przyznam, że w sklepiku spędziliśmy chyba więcej czasu niż  w samym muzeum. Każdy chciał coś dla siebie i nie mogliśmy się zdecydować co powybierać.  Za ladą był jednak bardzo miły starszy pan (prawdopodobnie  sam właściciel), który  nam o wszystkim opowiadał  i pomógł w dokonaniu wyboru. Każdy więc wyszedł zadowolony!
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
październik 2014
Muzeum z zewnątrz
Gabloty z minerałami
Skamieliny
Modele aut
Jeden z eksponatów
Czaszka dinozaura

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.