Skomentuj relację

Dolnośląskie foetusfoetus 2424
Ocena atrakcji 

6.0
Ogród  botaniczny położony jest w centrum Wrocławia, przy ruchliwych ulicach, ale za bramą wejściową zgiełk miasta cichnie. Przenosimy się w zachwycający świat przyrody, choć nie dzikiej lecz ukształtowanej przez człowieka, ale dzięki temu podziwiać możemy bogactwo kwiatów i egzotycznych roślin, ułożonych w ciekawe kompozycje. 
Ogród jest duży i podzielony na kilka stref, dobrze mieć przy sobie plan, który jest dostępny wraz biletem za darmo, albo za jakąś drobną opłatą (nie pamiętam dokładnie).  Warto bowiem przejść się każdą alejką i zobaczyć każdy zakamarek.
Miejsca, które mi się podobały najbardziej to staw z mostkami i fontanną oraz kolekcja kaktusów w szklarni. Urokliwa jest też aleja  z mnóstwem odmian tulipanów, która sąsiaduje z mniejszym  stawem i średniowiecznym kościołem za ogrodzeniem. Wrażenie robi alpinarium z przekrojem geologicznym  warstw skalnych i skamielinami drzew. Bardzo pomysłowo zrobiona jest  część, gdzie prezentowane są zioła i  inne rośliny wykorzystywane w przemyśle. Na tabliczkach z nazwą jest przyczepiony prawdziwy produkt, który powstał na bazie danej rośliny, np. przy pokrzywie  - szampon pokrzywowy.
W ogrodzie są oczywiście porozstawiane ławki, można znaleźć przyjemne miejsce w cieniu, a alejki są wygodne i nie stanowią problemu dla wózków. Naszemu przedszkolakowi z czasem trochę się  zaczęło nudzić, ale i tak mu się podobało i długo wytrwał. Dobrze, że jest plac zabaw i parę innych interesujących  rzeczy jak kaskada,  szyszki giganty czy ryby i żaby, które można obserwować.
Podsumowując jest to najpiękniejsze założenie ogrodowo - parkowe jakie dotąd widziałem i  świetny plener do zdjęć przyrodniczych!
W ogrodzie działają 2 stałe punkty gastronomiczne, położone w różnych strefach  oraz kilku mobilnych sprzedawców z lodami czy kawą. Jeden z barów  stoi przy wspomnianym placu zabaw, drugi większy,  sąsiaduje z fajną sadzawką z 2 fontankami. My  posililiśmy  się fastfoofem w  barze i mimo że był niezły to żałowaliśmy, bo drugi lokal (Cafe Flora) ma bogatsze menu.  Mogę w nim polecić desery i kawę. Obok są też sklepiki z roślinami i pamiątkami.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
maj 2015
Jedna z alejek
Zbliżenie na kaktusa
Staw przy alei z tulipanami
Kaskada na stawie
Staw główny - dawna odnoga Odry

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.