Skomentuj relację

Ocena atrakcji 
 
6.0
Do katedry uciekliśmy przed deszczem, który zaskoczył nas w ogrodzie botanicznym. Obie atrakcje leżą niedaleko siebie, zwiedzanie można więc połączyć. Jest to potężna ceglana budowla z 2 wysokimi wieżami. Główne wejście prowadzi przez wspaniały XV-wieczny portal, posiadający elementy romańskie, a dookoła gotyckiej bryły dostawione są barokowe przybudówki - ciekawa kompozycja. Mimo, że w sporej części świątynia to powojenna rekonstrukcja, wnętrze jest okazałe i dostojne - można poczuć klimat wiekowych kościołów. Główny korpus pozbawiony jest malowideł na ścianach i sklepieniach - te zachowały się  tylko w kaplicach licznie  wypełniających katedrę. Większość z nich  dostępna jest za opłatą przez wejście z żelazną kratą po prawej stronie. Nie można pominąć kaplicy św. Elżbiety, misternie ozdobionej freskami i rzeźbami, wyglądającej jak osobny kościółek. 
Na cele turystyczne przeznaczono jedną z wież, w sposób dość niekonwencjonalny.   Po wejściu  na  piętro dochodzimy do kasy oraz stajemy w kolejce do windy! Dziwne rozwiązanie, bo  przepustowość jest niewielka i tworzą się zatory. My czekaliśmy ok. kwadrans. Czas można jednak wypełnić oglądając ekspozycję przedmiotów przywiezionych z misji. Kilka jest całkiem  ciekawych, np. maski, czy ryba - fetysz.  
Na samej górze utworzono taras widokowy i widok z niego jest rewelacyjny, bo jesteśmy naprawdę wysoko. Szkoda tylko, że nie pomyślano o jakimś opisie tego co obserwujemy, bo widać wiele charakterystycznych budynków  (w tym kolejne stare kościoły), mosty, place, wyspy na Odrze, ale dla większości przyjezdnych są one anonimowe. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 lat
Data pobytu
maj 2014
Katedra od północy
Widok na Ostrów Tumski i wysepki na Odrze
Pamiątki z misji
Nawa boczna
Fragment 2. wieży i mosty na Odrze

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.