Skomentuj relację

Dolnośląskie foetusfoetus 2737
Ocena atrakcji 
 
4.0
Wieża widokowa  reklamuje się przy drodze w Karkonosze,  więc zrobiliśmy  sobie przerwę w podróży, aby ją odwiedzić. Trzeba tylko nieznacznie odbić z głównej drogi i jechać za znakami. Wieża  posiada darmowy parking, ale nieco oddalony - trzeba więc ją minąć, a potem wrócić kawałek piechotą.
Obiekt przypomina zwykły odnowiony lub nowo wybudowany kościół, co niezbyt dobrze świadczy o sposobie renowacji średniowiecznej wieży, której zabytkowy charakter jakby zatracono. Gdyby nie tablica informacyjna trudno byłoby domyślić się, że część budowli  ma tak bogatą historię. Dopiero w czasie wchodzenia schodami na taras widoczne są stare mury i dzwony.  
Wejście prowadzi przez "kościół" czyli Informację Turystyczną. Jest tu sporo różnego rodzaju materiałów promocyjnych i informacyjnych i to nie tylko dotyczących terenu lokalnej gminy, pobliskich Rudaw Janowickich czy Gór Kaczawskich, ale także Karkonoszy. 
Taras widokowy to metalowa konstrukcja doczepiona do szczytu wieży. Umożliwia  obserwację okolicy Radomierza z każdej strony. Widok całkiem ładny, szczególnie przy dobrej pogodzie, choć pasma górskie są zbyt daleko. Niestety możemy podziwiać krajobraz, ale na co patrzymy, nie wiadomo! Brak jakiejkolwiek informacji, mapki czy rysunku na punkcie widokowym jest poważnym zaniedbaniem. 
Na pewno jednak miejsce  warte jest odwiedzenia - nic nie kosztuje, a oprócz walorów widokowych można zaopatrzyć się w ciekawe broszury. Obsługa IT jest uprzejma i chętna do pomocy.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
wrzesień 2013

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.