Skomentuj relację

Ocena atrakcji 

5.0
Muzeum Zabawek znajduje się w samym centrum miasta. Zostałem tu zaskoczony zarówno rozmiarem jak i poziomem tej placówki. Spodziewałem się jakiegoś niewielkiego  prywatnego zbioru, szumnie reklamowanego (w rodzaju rozczarowującego Muzeum Dobranocek w Rzeszowie), a zastałem naprawdę ciekawie zaprezentowane i obszerne zbiory, zdecydowanie zasługujące na miano muzeum. Widać, że placówka jest ceniona w kraju skoro nawet Muzeum Narodowe w Warszawie udostępniło jej na wystawę kilka starożytnych zabawek.
Ekspozycja powinna zainteresować zarówno rodziców jak i dzieci, choć maluchom trudno będzie zaakceptować fakt, że nie mogą nawet dotknąć tylu fajnych rzeczy. Choć niektórych starych lalek czy maskotek mogą się nawet wystraszyć. 
Zabawki czyli przede wszystkim lalki z domkami, figurki, pojazdy, pluszaki, klocki są ciekawie ułożone w gablotkach i różnych sceneriach. Prawie wszystko jest statyczne, z tego pamiętam tylko makieta z kolejką była ruchoma.
Fajnym pomysłem jest odtworzona dawna sala lekcyjna z ławkami z kałamarzami i wyposażeniem uczniowskim. Niezła jest też kolekcja pozytywek.

Tak więc muzeum jest bezwzględnie warte odwiedzenia, choć doskwiera brak miejsca do zabawy dla dzieci i zacofanie technologiczne placówki.
Warto jeszcze wspomnieć, że w kasie są do kupienia  unikalne drewniane zabawki w stylu retro. Ich cena wydawała mi się nieco zawyżona, ale po powrocie sprawdziłem w sieci, że wszędzie nie są one tanie i trudno je w ogóle dostać.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011

Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.