Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Dojazd do zamku jest oznaczony malutkimi tabliczkami, z jakiegoś powodu nie postawiono standardowych brązowych tabliczek o zabytku.
We wsi Zielone Ludowe skręcamy w prawo (jadąc od Dusznik) i podjeżdżamy w okolicę widocznego w oddali domu, dalej jest zakaz wjazdu.
Po przejściu ok. 200-300 metrów dochodzimy do tablicy informacyjnej i drewnianego pomostu. Prowadzi on przez chroniony, podmokły obszar. Na deskach umieszczono metalowe tabliczki wskazujące dwa stawy i najbliższe szczyty. Cały czas bowiem otacza nas ładny górzysty krajobraz. Niestety stawy w lecie były rozpoznawalne tylko po charakterystycznej roślinności. Nie było widać odrobiny wody.
Dzięki nowej kładce i schodom szybko dostajemy się na stromą górę zamkową, gdzie znajdują się resztki warowni Homole w postaci baszty.
Niestety na tym nie poprzestano i kładkę poprowadzono również dookoła ruin baszty, co jak dla mnie oszpeciło to miejsce. Postawiono też ławę oraz 2 ciekawe tablice z dziejami i ciekawostkami o zamku. Na obrzeżach góry można jeszcze zobaczyć resztki muru obwodowego.
Miejsce byłoby znacznie atrakcyjniejsze gdyby umożliwiało spojrzenie na malowniczą okolicę, jak załoga zamku przed wiekami.
Niestety przez drzewa nie widać nic, a ta nieszczęsna kładka zdominowała teren ruin.

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 i 14 lat
Data pobytu
sierpień 2022
ZIELONE LUDOWE - Ruiny zamku na górze
Początek kładki z tablicami informacyjnymi
Schody na szczyt góry zamkowej
Wygodne podejście do ruin
ZIELONE LUDOWE - Ruiny zamku na górze
Wieża i otaczająca kładka
Resztka wieży

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.