Skomentuj relację

Ocena atrakcji
 
4.0
Wybraliśmy 2-godzinny spływ z przystani Podtynie do tamy Opolnica. Ponieważ na Nysie Kłodzkiej jest dostępna opcja rzadko spotykanego spływu pontonowego skorzystaliśmy właśnie z takiego, w firmie "Aga".
Niestety na tle turystów w pontonach firm konkurencyjnych, których napotkaliśmy na trasie zaczęliśmy tego żałować. Nasz zielony ponton jako jedyny wyróżniał się negatywnie, był mniejszy od pozostałych i ewidentnie mniej wygodny.
Spływ rozpoczął się od dość długiego dojazdu do punktu startowego. Potem wodowanie pontonu i ruszyliśmy. Widoki na spływie opisywane są jako "bajkowe", a niektórzy posuwają się nawet do porównywania z przełomem Dunajca albo publikują banialuki o fotografowaniu sarn, czapli, perkozów i innego dzikiego ptactwa.
Owszem, okolica jest dość specyficzna, płyniemy otoczeni z jednej strony przez wysokie zalesione wzgórze. Wygląda to urokliwie i płynie się przyjemnie, ale nazywanie tego miejsca cudem przyrody i bajkowymi krajobrazami to jak dla mnie spora przesada.
Po pewnym czasie krajobraz staje się monotonny, a spływ mało emocjonujący. Nie widać żadnych ścian skalnych, które pewnie zarosły. A zamiast dzikich zwierząt przez 2 godziny po wodzie kręcą się same kaczki, nie można poobserwować nawet ryb. Urozmaiceniem jest tylko pociąg przejeżdżający po torach ukrytych pośród drzew.
Nysa Kłodzka na trasie spływu jest bardzo szeroka i spokojna. Jej zakola są tak wielkie i łagodne, że ledwo się je odczuwa. A chciałoby się poczuć szybszy nurt, jakieś przeszkody, zwężenia, serie zakrętów, ale nic takiego nie ma. Jedyne niespodzianki to nagłe płycizny, na których baliśmy się że rozedrzemy ponton. Raz trzeba było wchodzić do wody.
Podobno trasy za tamą są trudniejsze i nie polecane z dziećmi. Jeśli jednak ktoś już ma doświadczenie w spływach, chyba lepiej aby wybrał trudniejszą trasę...

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
6 i 14 lat
Data pobytu
sierpień 2022
BARDO - Spływ przełomem Nysy Kłodzkiej
BARDO - Spływ przełomem Nysy Kłodzkiej
BARDO - Spływ przełomem Nysy Kłodzkiej
BARDO - Spływ przełomem Nysy Kłodzkiej
BARDO - Spływ przełomem Nysy Kłodzkiej
BARDO - Spływ przełomem Nysy Kłodzkiej
Tama na końcu naszej trasy

Komentarze

Dodaj komentarz
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać komentarz nie trzeba się rejestrować, wystarczy podać nick/pseudonim i prawidłowy e-mail (pozostanie ukryty i bezpieczny). Ocena atrakcji jest możliwa tylko przy dodawaniu relacji.