dziecko w podróży

Ikonka  USTROŃ - Park dinozaurówHot

Informacje o atrakcji turystycznej

USTROŃ - Park dinozaurów
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park dinozaurów

Park dinozaurów w Ustroniu położony jest przy głównej drodze z Katowic, 4 km od centrum miasta. Składa się z leśnej ścieżki o długości 700 m, podczas której zwiedzający napotyka różne prehistoryczne gady. Największy brachiozaur ma 7 metrów wysokości. Tym co wyróżnia park w Ustroniu spośród innych jest to, że dinozaury są ruchome. Obiekt posiada plac zabaw i inne atrakcje dla dzieci. Od 2012 roku do dinozaurów dołączono park wielkich owadów z 16 figurami i ofertę zwiedzania parku nocą. Obecnie całość zajmuje powierzchnię 2,5 ha.

Typ atrakcji

Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki czy podróży rodzinnej!
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji
Atrakcji w pobliżu - położenie innych atrakcji w pobliżu () :
Współrzędne geograficzne dla atrakcji:
Ustroń - Park dinozaurów
format D: N 49.749955°,   E 18.790913°
format DM: N 49° 44.9973',   E 18° 47.45478'
format DMS: N 49° 44' 59.84'',   E 18° 47' 27.29''
pytajnik
Adres:
PARKI TEMATYCZNE S.C., ul. Katowicka 203, 43-450 Ustroń

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:

DODAJ ZDJĘCIA   - aby to zrobić musisz się zalogować lub zarejestrować
Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - HoteleNoclegi - Rezerwuje

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Przeciętna ocena wystawiona przez 1 użytkownika(ów)

DODAJ RELACJĘ   - aby to zrobić musisz się zalogować lub zarejestrować
Zbiorcza oOcena atrakcji 
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
 
Zbiorcza oOcena atrakcji 
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  18 listopada 2011

Dino park w Ustroniu był naszym pierwszym tego typu obiektem odwiedzonym po wybuchu dinozauromanii u naszego 3-letniego syna. Wcześniej widział już podobne, ale był za mały i średnio go interesowały. Chodził więc z ulotką reklamową i niecierpliwie czekał 2 dni, bo zaplanowaliśmy przyjazd tu w drodze powrotnej do domu. Entuzjazm i podniecenie sięgnęło zenitu po przejściu przez bramę i gwałtownie opadło wraz z ujrzeniem pierwszego gada, chyba tyranozaura. Dziecko spodziewało się przyjaznych dinusiów w rodzaju tych z bajki Dinopociąg z Mini Mini, a zobaczyło naturalnej wielkości dinozaura w dodatku ryczącego i ruszającego się! Wtulił się, nie chciał nawet patrzeć na niego i kazał wracać do auta! Trochę zajęło nam wytłumaczenie mu, że dino nie jest prawdziwy, działa na baterie, uruchamia go czujnik, a ryk dochodzi z głośnika jak w radio itd. Gdy już się z tym oswoił, zwiedzanie parku, odkrywanie kolejnych dinozaurów i rozpoznawanie oglądanych w bajkach czy książeczkach sprawiało mu ogromną radość. Sami też byliśmy zaskoczeni jak fajnie wykonane są te dinozaury. Zadbano nawet o odtworzenie oddechu! Jest ogromna różnica między figurami statycznymi a ruchomymi z dźwiękiem, wrażenia są naprawdę nieporównywalne. Jedynym minusem ruchomych jest brak możliwości swobodnego poruszania się wokół nich i dotykania - są otoczone sznurkiem. Najciekawiej wg mnie prezentują się gady stojące na dwóch nogach i poruszające małymi przedmimi łapkami.
Dinozaurów jest kilkanaście, może to nie za dużo, ale w sumie repertuar ruchów nie jest zbyt szeroki i taka ilość nie powoduje znudzenia. Jeśli park ma się rozwijać oczekiwałbym figur o głębszych ruchach np. szyi czy obracających się w całości. Warto dodać, że każdy gad posiada tablicę z podstaowoymi informacjami.
Na koniec, przy wielkim brachiozaurze mamy piaskownicę, gdzie można odkopać kości dinozaura oraz plac zabaw. Z parku udało nam się wyjść tylko dlatego, że było już ciemno, a przy wejściu stał sklepik pełen dinusiów (o dziwo ceny bardzo atrakcyjne). Są też budki gastronomiczne, ale końcem października wszystkie nieczynne.
Ceny biletów: normalny 14 zł, ulgowy 11 zł.


Galeria
+ Zalety
Gady ruszają się i ryczą
Plac zabaw z piaskownicą paleontologa
Sklepik z dużym dinoasortymentem
W sezonie połne zaplecze gastronomiczne
Ogólnie świetna zabawa
- Wady
Mały repertuar ruchów dinozaurów
Figury są ogrodzone
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
31 październik 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
121
Zgłoś naruszenie zasad